Koronawirus: Zamknięcie LFV do 13 kwietnia 2020 r.

W nawiązaniu do decyzji władz polskich o zamknięciu szkół na terenie Polski w związku z epidemią koronawirusa, informujemy, że Liceum Francuskie w Warszawie będzie zamknięte od 12/03/2020 do 13/04/2020 włącznie : dotyczy to obu szkół, na Sadybie i na Saskiej Kępie.

Konkurs plastyczny “Polacy i język francuski”

UWAGA: Z powodu zawieszenia lekcji w szkole, termin zgłaszania prac został przedłużony do 29 maja 2020 r.

Liceum Francuskie w Warszawie pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce, organizuje w terminie 22 stycznia 2020 r. – 18 marca 2020 r., w ramach Miesiąca Frankofonii, konkurs plastyczny dla mazowieckich szkół podstawowych.

Dzień Otwarty Szkoły Francuskiej na Sadybie: poznaj nas i odkryj szkołę!

Szkoła Francuska będąca częścią Liceum Francuskiego w Warszawie organizuje w sobotę 1 lutego 2020 r. w godz. 10.00-14.00 Dzień Otwarty. Nie przegapcie okazji do poznania szkoły i jej atutów! Dyrekcja oraz cała kadra pedagogiczna szkoły chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące oferty dla dzieci w wieku 2-10 lat. Dodatkowo w trakcie wydarzenia będą organizowane liczne bezpłatne warsztaty dla dzieci.

Święto Nauki w dniu 25 stycznia: Liceum Francuskie otwiera swoje drzwi i zaprasza do odkrycia tajemnic nauki!

Liceum Francuskie w Warszawie organizuje w sobotę 25 stycznia w godz. 11.00-16.00 w swojej siedzibie na Saskiej Kępie festiwal „Święto Nauki”. Dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w ponad 30 warsztatach prowadzonych w językach francuskim, polskim oraz angielskim z dziedzin naukowych nauczanych w gimnazjum i liceum, czyli: chemii, matematyki, fizyki, biologii i geologii, techniki i informatyki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Świąteczny Koncert dla rodziców na Sadybie

Nauczyciele klas przedszkolnych, CP i CE1 zapraszają rodziców uczniów na świąteczny koncert, który odbędzie się dla rodziców przedszkolaków w środę 18 grudnia, a dla rodziców dzieci w CP i CE1 w czwartek 19 grudnia…

Warsztaty dla najmłodszych: “Myślę, Tworzę, Mówię: Kreatywność i Komunikatywność” w dniu 23 listopada na Sadybie

Francuskie Przedszkole na Sadybie organizuje warsztaty dla najmłodszych dzieci, które odbędą się w sobotę 23 listopada 2019 r. w godz. 10.00-13.00. Wstęp wolny. Dzieci będą mogły wziąć udział w licznych zajęciach kreatywnych, artystycznych i sensorycznych, prowadzonych w językach francuskim, polskim oraz angielskim pod hasłem: “Myślę, Tworzę, Mówię: Kreatywność i Komunikatywność”. Dla rodziców to świetna okazja, by dowiedzieć się, w jaki sposób wspierać rozwój kreatywny dziecka i pomagać mu wyrażać swoje uczucia oraz pomysły poprzez sztukę…

Walne Zgromadzenie w środę 16 października 2019 r.

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich rodziców naszych uczniów do udziału w zwyczajnym walnym zgromadzeniu Stowarzyszenia Zarządzającego Liceum Francuskiego w Warszawie, które odbędzie się w dniu 16 października w Szkole podstawowej na Sadybie.