Wystawa na Stulecie Liceum Francuskiego na Saskiej Kępie

Z okazji obchodów setnej rocznicy powstania Liceum Francuskiego w Warszawie zapraszamy na plenerową wystawę, która na 18 wielkoformatowych planszach przybliża nie tylko uczniom, nauczycielom ale i szerokiej publiczności pamięć i historię placówki wraz z jej najsłynniejszymi absolwentami. Wystawa została zainstalowana na ogrodzeniu budynku liceum na Saskiej Kępie od ulicy Walecznych oraz w ogrodzie szkoły.

Oferty pracy z naboru lokalnego wrzesień 2020

W ramach przygotowań do nowego roku szkolnego 2020-2021, Liceum Francuskie w Warszawie, placówka szkolna związana umową z Agencją ds. szkolnictwa francuskiego za granicą (AEFE), przeprowadza rekrutację pracowników zatrudnianych na umowie lokalnej. Przywiązujemy do rekrutacji szczególną wagę i poszukujemy pracowników o uznanych kwalifikacjach, dynamicznych i zmotywowanych, potrafiących pracować w zespole w wymagającym otoczeniu.

Francuska Matura 2020 : doskonałe wyniki uczniów LFV

Uczniowie oraz cała kadra pedagogiczna Liceum Francuskiego w Warszawie mogą być dumni! W tym roku 97,6% naszych uczniów (czyli 40 kandydatów na 41)  z ostatniej klasy Liceum zdało francuską maturę, tzw. Baccalauréat, a wśród nich 97,5% z wyróżnieniem!

Dwóch uczniów LFV na podium konkursu języka angielskiego „The Big Challenge”

W dniach 25 i 26 maja, uczniowie klasy, 4, 3 Gimnazjum  i 2-ej Liceum Francuskiego w Warszawie przystąpili do konkursu języka angielskiego : The Big Challenge. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów uczących się języka angielskiego. Celem konkursu jest nauka angielskiego poprzez zabawę i sprawdzanie swoich umiejętności w Strefie Gry (Game Zone) na stronie organizatora konkursu.

Konkurs „ Je filme le métier qui me plaît” : Zloty Klaps dla filmu uczniów z klasy 4-ej „La BD – une sacrée idée” !

Nasi młodzi filmowcy z klasy 4-ej : czyli Tosia, Tonia, Alya, Titouan, Filip, Staś, Kuba i Oskar, z klasy 4-ej, jak również nauczyciele nadzorujący projekt, Panie Bis i Kowalczyk oraz Pan Levy, mają niezwykły zaszczyt poinformować Państwa, ze otrzymaliśmy Zloty Klaps w konkursie „ Je filme le métier qui me plaît” – „Robię film o zawodzie, który mi się podoba” za produkcję filmu „ La BD – une sacrée idée” („Robię komiks – super pomysł”)

Fundusz solidarnościowy – Covid 19

Zapraszmy rodziny, które znajdują się w trudnej sytuacji oraz te, które wystąpiły o przesunięcie płatności w szczególności za 3 trymest nauki, o składanie wniosków do 10 czerwca 2020.

Koronawirus: Częściowe ponowne otwarcie LFV

Ponowne otwarcie nastąpi zgodnie z decyzjami polskiego rządu. Dyrekcja pragnie uspokoić całą społeczność szkolną : Liceum stosuje się tylko do lokalnych przepisów. Pragniemy zapewnić o pełnej mobilizacji grona pedagogicznego i administracji.

Konkurs plastyczny “Polacy i język francuski”

UWAGA: Z powodu zawieszenia lekcji w szkole, termin zgłaszania prac został przedłużony do 29 maja 2020 r.

Liceum Francuskie w Warszawie pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce, organizuje w terminie 22 stycznia 2020 r. – 18 marca 2020 r., w ramach Miesiąca Frankofonii, konkurs plastyczny dla mazowieckich szkół podstawowych.

Dzień Otwarty Szkoły Francuskiej na Sadybie: poznaj nas i odkryj szkołę!

Szkoła Francuska będąca częścią Liceum Francuskiego w Warszawie organizuje w sobotę 1 lutego 2020 r. w godz. 10.00-14.00 Dzień Otwarty. Nie przegapcie okazji do poznania szkoły i jej atutów! Dyrekcja oraz cała kadra pedagogiczna szkoły chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące oferty dla dzieci w wieku 2-10 lat. Dodatkowo w trakcie wydarzenia będą organizowane liczne bezpłatne warsztaty dla dzieci.

Święto Nauki w dniu 25 stycznia: Liceum Francuskie otwiera swoje drzwi i zaprasza do odkrycia tajemnic nauki!

Liceum Francuskie w Warszawie organizuje w sobotę 25 stycznia w godz. 11.00-16.00 w swojej siedzibie na Saskiej Kępie festiwal „Święto Nauki”. Dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w ponad 30 warsztatach prowadzonych w językach francuskim, polskim oraz angielskim z dziedzin naukowych nauczanych w gimnazjum i liceum, czyli: chemii, matematyki, fizyki, biologii i geologii, techniki i informatyki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.