Wycieczka rowerowa klasy CM1C

W piątek, 12-ego października, po wielu treningach w szkole, pojechaliśmy na wycieczkę rowerową do parku w Powsinie położonym w lesie kabackim.

Wycieczka byla bardzo fajna i skladała sie z czterech części:

Na początku nauczyciel przypomniał nam zasady bezpieczeństwa i drogę, którą mieliśmy jechać. Sprawdziliśmy kaski i hamulce w rowerach, potem zalożyliśmy rękawiczki, ponieważ było zimno i mgliście. W końcu wyruszyliśmy jadąc gęsiego. Był z nami Nicolas, mama Alice, mama Oliviera i Paula. Rafał, kierowca z liceum, podążał za nami samochodem.

Pierwszy postój zrobiliśmy na środku pola, koło wielkiego dębu. Tam znalezliśmy piękne, czerwone grzyby (które są niejadalne bo są to muchomory czerwone). Zjedliśmy drugie śniadanie, potem odpoczeliśmy przed dalszą drogą prowadzącą przez  wąskie ścieżki aż do lasu.

W lesie byla wielka polana, gdzie mogliśmy rozpalić ognisko i grać w berka i w nogę. Lapailiśmy też dziewczyny. Upiekliśmy nad ogniskiem kielbaski oraz pianki cukrowe zwane „Marshmallow » i urządziliśmy piknik. Słońce wyszlo zza chmur i zrobiło się bardzo przyjemnie.

Na końcu, wróciliśmy do szkoły jadąc szybciej niz poprzednio bo w jedą tylko małą przerwą koło zamku w Wilanowie. Jechaliśmy tylko po scieżkach rowerowych. Niektórzy z nas byli bardzo zmęczeni, ale wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Aby do wiosny, żeby już można było zorganizować następną !.

Chrystian WILK, uczeń klasy CM1 C