Odwiedziny uczniów uczących się języka francuskiego w szkole 1027 w klasach CM1

We wtorek 12/03 byliśmy z wizytą w Szkole Francuskiej na ulicy Konstancińskiej 13. Gospodarzem naszej wizyty były klasy trzecie. Uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych w języku francuskim. Mieliśmy okazję zwiedzić szkołę oraz poznać nowych kolegów i koleżanki. Ci z nich, którzy potrafili mówić po polsku pomagali nam w zrozumieniu poleceń nauczycieli. 

Byliśmy podzieleni na trzy grupy, z których każda uczestniczyła w planie zajęć innej klasy. Mateusz i Szymon oglądali  prezentację o Janie Guettenbergu, Nadia,  Martyna i Julia miały okazję spróbować swoich sił w grze w gigantycznie wielką piłkę oraz w zmaganiach z falującym spadochronem, w środku którego należało umieścić skaczące piłeczki. Kamila, Matylda i Ola uczestniczyły w zabawie w homonimy i uczyły się śpiewać  szanty o wyprawie morskiej do San Francisco.

Wszyscy obejrzeliśmy koncert „Od Menueta do Rock and Rolla” oraz mieliśmy zajęcia z matematyki, gdzie przerabialiśmy ułamki. W czasie całego dnia lekcji były tylko dwie przerwy, które dzieci obowiązkowo spędzają na dworze, niezależnie od pogody.

Nasi francuscy koledzy odwiedzą nas 27 marca żeby wziąć udział w naszym dniu szkolnym i sprawdzić swoje umiejętności z języka polskiego.