Otwarcie obiektów sportowych na Saskiej Kępie

Od połowy listopada uczniowie gimnazjum i liceum korzystają z nowych obiektów sportowych. W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie ze strony naszych uczniów przystąpiliśmy bowiem do urządzania wolnej przestrzeni między Budynkami A i B. I dziś mamy do dyspozycji boisko do piłki nożnej o nawierzchni syntetycznej, bieżnię i boisko wielofunkcyjne.

Obiekty te cieszą się dużym powodzeniem u uczniów, którzy używają ich nie tylko podczas zajęć wychowania fizycznego, ale także podczas zajęć pozalekcyjnych, które mogły teraz zostać zorganizowane. Obiekty te są również do dyspozycji, jeśli to możliwe, w każdej chwili wolnej, jaką pozostawia uczniom plan lekcji. Boiska są wyposażone w oświetlenie, co umożliwia maksymalne ich wykorzystanie.

Ta duża inwestycja, warta około miliona złotych, została w 75% sfinansowana z budżetu Liceum i w 25% dzięki darowiźnie Stowarzyszenia Przyjaciół Liceum.

Pragniemy gorąco podziękować Stowarzyszeniu Przyjaciół Liceum i jego szczodrym darczyńcom, którzy sfinansowali boisko do piłki nożnej.

Otwarcie tych obiektów, planowane na 14 listopada 2015 roku w obecności Ambasadora Francji w Polsce, musiało zostać anulowane z powodu zamachów terrorystycznych w Paryżu i zostało przełożone na późniejszy termin.

Chciałbym jednak przedstawić tu firmy, które współfinansowały tę inwestycję, i jeszcze raz podkreślić, jak cenna jest ich pomoc dla naszej szkoły.

Otwarcie obiektów sportowych na Saskiej Kępie

Korzystam z okazji, by złożyć Państwu: rodzicom i uczniom, najlepsze życzenia noworoczne.

Daniel Raynal
Dyrektor