Trzecia edycja Święta Międzynarodowego w Liceum francuskim w Warszawie

W tym roku ponownie Święto Międzynarodowe w Liceum francuskim w Warszawie uwieńczone było wielkim sukcesem. Ponad 800 zwiedzających przewinęło się w sobotę 30 stycznia 2016 przez sale szkoły podstawowej na Sadybie, by podziwiać 25 stoisk obsługiwanych przez rodziców uczniów Liceum.

Założeniem Święta Międzynarodowego jest bowiem ukazanie, na stoiskach zaprojektowanych, urządzonych i ozdobionych przez rodziców, bogactwa kultury różnych nacji, których przedstawiciele uczęszczają do naszej szkoły.

Ku swej wielkiej uciesze i ku uciesze starszych, wędrując od stoiska do stoiska z paszportem w ręku, dzieci przemierzyły całą planetę, by spróbować smaków 4 kontynentów, poznać flagi czy położenie geograficzne krain, z których pochodzą ich koledzy z klasy. Spośród 47 narodowości obecnych w Liceum na Święcie Międzynarodowym gościliśmy 25.

Ta wspaniała impreza mogła dojść do skutku dzięki udziałowi i zaangażowaniu rodziców oraz wsparciu niektórych ambasad, którym serdecznie dziękujemy. Organizacja tego sztandarowego dla naszej szkoły wydarzenia była możliwa dzięki ponad 70 rodzicom ochotnikom pod batutą Janice Rzycki. Wielkie brawa dla tego wspaniałego zespołu!

Osobiście mogę tylko cieszyć się z energii naszej szkoły, którą odczuwa się szczególnie podczas tego rodzaju imprez. W czasie kiedy chciałoby się zamknąć w sobie, był to świetny przejaw życia razem w poszanowaniu istniejących między nami różnic!

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie u naszego boku!

Daniel Raynal