Informacje praktyczne dotyczące szkoły na Saskiej Kępie

Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole na Saskiej Kępie: poniedziałek 4 września 2017.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Poniedziałek 4 września 2017 będzie dniem pierwszego kontaktu uczniów i nauczycieli. Dyrektor i grono pedagogiczne powitają uczniów przed budynkiem C wg następującego grafiku :

  • uczniowie gimnazjum spotykają się w szkole o godz. 10.00  i zostaną zwolnieni do domu o godz. 13.00 (klasy 6 i 5) lub o 13.30 (klasy 4 i 3)
  • uczniowie liceum spotykają się w szkole o godz. 14.00 i zostaną zwolnieni do domu o godz. 16.30

Uczniom zostaną rozdane plan lekcji oraz podręczniki.

Plan lekcji będzie obowiązywał od wtorku 5 września. Może on ulec zmianom po rozpoczęciu roku szkolnego. Prosimy zatem Rodziców, aby nie załatwiali dla dzieci zajęć dodatkowych, dopóki nie ustali się ostateczny plan lekcji.

Transport szkolny

Liceum zawarło umowę na transport szkolny z firmą Europe-Tour w celu zapewnienia dowozu dzieci do szkoły. Kontakt do firmy przewozowej :  22 622 04 24 / 604 541 556  (Pani Balcerzak). Autobus szkolny zatrzymuje się na następujących przystankach :

Rano

  • odjazd z Wilanowa o godz. 7.25 i przystanek na Sadybie – 900 pln za 1. trymestr
  • odjazd z Sadyby o godz. 7.35 – 900 pln za 1. trymestr

przyjazd do Liceum o godz. 8.00 (ul. Francuska), można wykupić tylko pełną usługę (wszystkie dni tygodnia rano).

NB : wymagany zapis co najmniej 15 uczniów.

Warunki zapisu
Cena za autokar 26-miejscowy wynosi 2 250 PLN na trasie Wilanów – Saska Kępa (pierwszy trymestr 900 PLN/ drugi trymestr 675 PLN/ trzeci trymestr 675 PLN). Zapisy będą przyjmowane według kolejności zgłoszeń.

Dziecko, które nie zostało zapisane, nie będzie mogło skorzystać z transportu ze względu na prawną odpowiedzialność przewoźnika.

Zapisy będą prowadzone przez przedstawiciela firmy przewozowej 4 i 5 września 2017 od godz. 10.15 do godz. 11.00 na Saskiej Kępie w hallu budynku C.

Umowa na tę usługę będzie podpisana bezpośrednio między rodzicami a przedsiębiorstwem przewozowym, które przeprowadzi ostateczne zapisy, zapewni opiekę w autokarze oraz pobierze od rodzin opłaty za usługę według kwartalnego terminarza płatności. Administracja Liceum będzie czuwać nad jakością usługi i przekazywać przedsiębiorstwu przewozowemu ewentualne uwagi użytkowników.

Stołówka szkolna

Kafeteria zacznie działać w wtorek 5 września.
Stołówkę szkolną – kafeterię prowadzi firma cateringowa. Działa ona na zasadzie samoobsługi. Karty magnetyczne umożliwiające korzystanie ze stołówki są do nabycia na miejscu (kwota wpłaty dowolna). (Będą one wydawane za kaucją w wysokości 10 pln począwszy od 3-go tygodnia września, przez dwa pierwsze tygodnie płatność za posiłki będzie przyjmowana w gotówce).

Sumy odpowiadające wybranym produktom będą systematycznie odejmowane z karty. Przy każdym zakupie kupujący otrzyma paragon.

Jeden posiłek (przystawka, danie główne) to koszt około 14,50 pln.

Zapisy: codziennie w godz. 10.00-11.30 oraz po godz. 14.30 w biurze stołówki na parterze budynku B.

Zebrania informacyjne

Aby mogli Państwo poznać wychowawcę, zespół nauczycieli, pracowników życia szkolnego i administracyjnych klasy Państwa dziecka (dzieci), zapraszamy na zebrania, organizowane na Saskiej Kępie.

Zebrania te są bardzo ważne dla prawidłowego śledzenia przebiegu nauki dziecka.

Spotkania z nauczycielami

  • 6ème – 5ème : wtorek 5 września godz.17.30
  • 4ème –  3ème : środa 6 września godz. 17.30
  • Liceum : czwartek  7 września godz. 17.30

Przypomnienie : indywidualne spotkania z nauczycielami są planowane w pierwszym i drugim trymestrze.