Wizyta grupy uczniów z Liceum Francuskiego z Monachium

Od 16-go do 20-go kwietnia 2018, w ramach wymiany kulturowej organizowanej przez Panią Germain dla klasy 5A, Liceum Francuskie w Warszawie miało przyjemność gościć uczniów z Liceum Francuskiego z Monachium. W ciągu tego tygodnia uczniowie z Monachium mieli okazję poznać naszą szkołę, życie w Warszawie i historię tej stolicy europejskiej.

W czasie pobytu uczniowie mieli okazję spróbować kilku potraw polskich zwiedzając fabrykę krówek i uczestnicząc w polskim posiłku oferowanym przez Liceum Francuskie.

Zwrócili również uwagę na kilka aspektów kultury i historii Polski. W związku z tym, nauczyli się kilku słów w czasie lekcji specjalnie dla nich zorganizowanej i odkryli Warszawę (między innymi Stadion Narodowy, Zamek Królewski, Stare Miasto oraz Muzeum Historii Żydów Polskich Polin). Uczestniczyli też w akcji zorganizowanej w Liceum z okazji 75-tej rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim 19-go kwietnia.

Poza tym cały tydzień był bogaty we wspólne przeżycia dla uczniów z Monachium i z Warszawy. Bez wątpienia ta otwartość kulturowa stała się bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem dla każdego !