Podróż do Wilna

Od 14 do 18 maja 2018r. uczniowie klasy seconde uczęszczający na lekcje języka polskiego mieli okazje pojechać do Wilna, aby odkryć wielokulturowość tego miasta, poznać relacje polsko-litewskie: historyczne, społeczne, a także literackie, ponieważ patronami wyjazdu był Adam Mickiewicz i Czesław Miłosz, którego dwór w Krasnogrudzie mieliśmy okazje odwiedzić.

Zanim jednak dotarliśmy do stolicy Litwy, zatrzymaliśmy się w Sejnach, gdzie spotkaliśmy się z konsulem litewskim i z młodzieżą z sejneńskiego liceum, która oprowadziła nas po mieście i przedstawiła problemy pogranicza.

Drugiego i trzeciego dnia zwiedzaliśmy Wilno, najpierw sami, a potem pod opieką przewodniczki, z którą później zwiedzaliśmy Ponary, a następnego dnia Kowno i Kiejdany. W Wilnie odwiedziliśmy redakcje Kuriera Wileńskiego i liceum im. S Konarskiego, w którym mieliśmy spotkanie z młodzieżą. W drodze powrotnej do Warszawy zatrzymaliśmy się w Trokach, by poznać ginącą kulturę karaimską.

Ta wycieczka była wzbogacająca nie tylko dzięki zaangażowaniu nauczycieli D. Dremierra i A. Subko, ale również uczniów, którzy włożyli dużo pracy w jej przygotowanie.